To nebyl fotbal, to byl hon.
Běleč - Klobuky 0-2 (0-1)
K dalšímu svému hostujícímu zápasu zavítaly Klobuky na hřiště Bělče, kde chtěly potvrdit svou herní pohodu na hřištích soupeře.
Co si nenormálního však vycházelo z fotbalistů domácí Bělče hned od úvodního hvizdu zápasu, kdy po každém doteku Bělečských hráčů se hostující hráč poroučel k zemi. Nu zřejmě tvrdší hoši, řekne si hostující fanoušek, ale ejhle, s přibývajícím časem se zápas mění ze strany domácích hráčů na hon na nejlepšího hráče Klobuk Martina Svobodu. To je on, na toho bacha a k zemi s ním. Takové ohlasy zněly nejen z řad hráčů, ale též z domácí lavičky. Fauly k fotbalu patří a ten kdo v tu chvíli má mít hlavní slovo, je rozhodčí. Bohužel zde pan rozhodčí Šulek nebyl nebo nechtěl být za generála a postačilo mu být pouze pěšákem v poli dvou armád. Což s přibývajícím časem začalo být o zdraví. Fauly sice domácím hráčům pískal, ale se slovy "ty,ty ty" bohužel nijak neuškodil. "Dej mu kartu", znělo po několika tvrdých zákrocích z davu přihlížejících fanoušků. Odpověď: "Karty dávám jen za řeči !!!" A jelikož hostující Klobuky měli herně návrh, začalo to na hřišti vypadat jak na ragby, kde ale na rozdíl od fotbalu složit protivníka k zemi, je povoleno. Ve fotbale toto povolení chybí, a přesto to po celý zápas vypadalo, že domácí si před úvodem zápasu zatančili maorský bojový tanec Haka. A jak to tedy skočilo? Klobuky se ujaly v prvním poločase vedení 0-1 gólem Kalíka (32 min.) po rozehraném přímém kopu , který z oleje trefil přesně. Své vedení si hlídaly i v poločase druhém, kdy to však už moc o fotbale nebylo, neboť se díky ošetřování hráčů hra rozkouskovala a pro oko diváka to byla hrůza. Klobuky sice přidaly ještě druhý gól Honzou Říčkou (70 min.) po chybě obrany a zaslouženě si odvezly tři body. Ale díky benevolentnímu rozhodčímu a tvrdé hře to byly hodně drahé body, neboť domácím se opravdu podařilo pohlídat nebezpečnou dvojici hostů Svoboda, Douša, bohužel za cenu zdraví, kdy Svoboda po několikátém tvrdém zákroku se poroučel v 61. minutě ze hřiště rovnou do nemocnice s výsledkem "přetrhané vazy v kotníku!!!" a stop na cca 6 týdnů. V tomto případě nějakých pár modřin Míry Douši a ostatních hráčů neznamenají vlastně nic mimo toho, že obyčejný kluk, který má rád fotbal a fotbalem žije, si díky rozhodčímu, který fotbalu svým výkonem více ublížil než pomohl, pár týdnů nezahraje. Doufejme jen, že tento herní styl domácí Bělče byl pouze ojedinělý strach z tabulkově lepším soupeřem a výkon osmnáctiletého Šulka byla jen špatná noční můra a on sám si uvědomí, že jestliže bude v podobném duchu pískat i další utkání, hráčům nepomůže, ale ublíží, a to bohužel nejen po fotbalové stránce, ale hlavně po té zdravotní a o tom ten sport přece není.